aramisy prowadzi tutaj blog rowerowy

szermierze-na-rowerze

SPISZ się dzielnie... bo miało być po płaskim

  • DST 65.00km
  • Sprzęt The Darkness
  • Aktywność Jazda na rowerze
Sobota, 9 lipca 2022 | dodano: 11.07.2022

...czyli z wizytą ma SPISZU za dnia oraz na obozie szermierczym pod Tatrami wieczorem i nocą. Miało być po płaskim... ale coś znowu nie pykło...  To wszystko przez tęsknotę za pagorami. Wracamy pomału do wypraw, a że Basia coraz lepiej już kręci to wpadło 800m przewyższenia... trochę się martwię czy to nie za szybko, ale wszystko wskazuje na to, że jest naprawdę OK !!! 
Planowałem uderzyć z Nowego Targu na zachód i zabrać Ją po czarnodunajeckich puściznach (zacną mają nazwę te bagna, prawda?) oraz przejechać się luźno Ścieżką dookoła Tatr (Velo), ale Szkodniczek chciał na wschód na SPISZ. Nie dziwię się, bo Spisz jest piękny (pamiętacie Rajd Waligóry III - jakże niesamowicie piękne zawody?)
Co było robić, pojechaliśmy zatem na wschód, trzymając się wspomnianej Scieżki dookoła Tatr ale w kierunku na Jezioro Czorsztyńskie, a nie na Jezioro Orawskie.
Plan był elastyczny, bo wcale nie planowaliśmy Velo Dunajec, ale chcieliśmy być około 18:30 w Murzasichle, bo tam kończył się właśnie tygodniowy obóz szermierczy. Kawał naszego życia, bo do pandemii byliśmy niemal na wszystkich edycjach i to właśnie w lipcu. Wyjątkiem był lipiec 2007, bo wtedy bylem w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie i zdobywałem szarże podoficerskie na pagony :)
Pasuje Wam, że ogólnie w 2023 będziemy mieć 20-lecie szermierki i 10-lecie orientacji!!! Masakra jak ten czas szybko leci... a byliśmy tacy młodzi i piękni. No dobra, piękni to może NIE, ale młodzi jak najbardziej. Pewnie z obu tych jubileuszów na blogu pojawią się ciekawe podsumowania... skąd wiem? Bo część materiałów jest już w opracowywaniu. No co? To nie będą wpisy, które pisze się w 1 czy 2 dni, takie podsumowania wymagają głębszych analiz. No ale nie uprzedzajmy faktów, na razie jedziemy na Spisz i pracujemy nad kolanem Basi. 
Nie forsujemy tempa aby nie przeforsować nogi Szkodnika, ale niesamowicie cieszy mnie, że idzie ku lepszemu i to w oczach - sami zobaczycie na jednym zdjęciu.
Tak więc sobota pod znakiem roweru i szpady... ze Szkodnikiem w górach. Czy potrzeba czegoś więcej?
Do tego wracając przez Velo Dunajec spotkamy pewnych znanych Orientalistów - Rufusa i jego Pana :)
Dobra lecimy ze zdjęciami:

Bór na Czerwonem


Na granicy Podhala i Spiszu

Piękne te wstęgi dróg :)

Lorencowe skałki. Ja nadal twierdzę, że chodzi o tego Pana od transformaty (pamiętacie, pierwiastek z jeden minus v kwadrata przez c kwadrat, prawda?)

Uphill battle początek

Uphill battle walka :)

Droga do nieba :)

Ta droga to czerwony szlak na Górę Żar (Hombarki)
Znana nam z wakacji w tych okolicach... dymaliśmy to z rowerami. Czy to było mądre?
Mówiłem Wam już w relacji z Bike Orientu, nie musimy być mądrzy, wystarczy mi że będziemy szczęśliwi, a Wy nie definiujecie szczęścia przez noszenie roweru na plecach?


Wypasione  wiaty tutaj porobili (panele na dachu i można się podładować)

Sprawdzicie czy dobrze?
Jak kiedyś zostanę partyzantem, to jeśli nie będę miał pewności czym karmić oddział, każę Im zjadać truchła naszych wrogów :D
PROBLEM SOLVED :D


Kocham takie drogi

Jest zacnie

Nareszcie porządne opony :D

Takie tam, gdy kieruję ogień artyleryjski :)

Szkodniczek i pagóry

Coś czuję, że to może być TRAP DOOR :)

Jeszcze parę tygodni temu nie śniło się o kącie prostym !!!
Walczymy o każdy stopień... dosłownie... stopień zgięcia
Jest dobrze !!!
Wybaczcie jakość zdjęcia ale zrobione było podczas jazdy, gdy jedną ręką trzymałem kierownicę, a drugą apart... no i trochę szarpało na kamyczkach.


Pasmo Lubania

PROFILÓWKA MOJEJ BESTII :)

Velo Dunajec na powrocie :)

Ładne to Velo :)

Wieczorem wpadamy do Murzasichle'a na końcówkę obozu szermierczego... no jak to się mogło skończyć?
Od razu w zasadzie dostaję broń do ręki i każą mi walczyć... tu nie da się przyjechać towarzysko :P
Mówią, że "żelazo nie klęka", ale tym razem eksperymentujemy z "elegancką bronią na bardziej cywilizowane czasy"
A jak ktoś chciałby się dowiedzieć jak wyglądają obozy szermiercze, to kiedyś popełniłem wpis z takiego wydarzenia ---> TUTAJ (2018) oraz TUTAJ (2019).
Ogólnie idzie się nieźle upodlić, ale też bardzo wiele nauczyć, bo jak macie 6-8 godzin zajęć codziennie, to "szósta" powinna przestać mieć dla Was tajemnice :)
A przypominam tajemnicę zasłony "szóstej" - ŹLE POSTAWIONA SZÓSTA NIE DZIAŁA :)Kategoria Wycieczka, SFA


komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy. Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz cztery pierwsze znaki ze słowa jezda
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]